Hydroizolačné fólie

 

Ponúkame fólie pre bazény, podzemné konštrukcie, vodné nádrže …

ALKORPLAN 35034

Fólie ALKORPLAN 35034 sú nevystužené fólie z mäkčeného PVC (PVC-P) určené pre realizácie povlakových hydroizolácií podzemných konštrukcií a časti stavieb. Možnosti využitia siahajú od menších stavieb až po náročné stavby veľkého rozsahu. Podľa náročnosti stavby možno zvoliť:

 • Hydroizolácie z jednej vrstvy fólie.
 • Dvojitý hydroizolačný systém DUALDEK.

 

ALKORPLAN 35054

Fólia ALKORPLAN 35054 je homogénna hydroizolačná fólia z mäkčeného PVC na hydroizoláciu vodných nádrží.

Použitie:

Fólia nachádza uplatnenie predovšetkým v nasledujúcich oblastiach:

 • záhradné jazierka
 • zavlažovacie nádrže
 • požiarne nádrže
 • vodojemy
 • hrádzové telesá
 • retenčné nádrže

 

ALKORPLAN na bazény

Bazénové fólie ALKORPLAN sa uplatnia pri stavbe nových vonkajších aj vnútorných bazénov. Významné uplatnenie nachádzajú aj pri rekonštrukcii starších bazénov. Svojou kvalitou patria fólie ALKORPLAN k európskej špičke. Oproti bazénovým fóliám, bežne dostupným na trhu, vynikajú predovšetkým vysokou stálosťou proti UV žiareniu a stálofarebnosťou. Od filozofie, ťažiacej z povesti nadštandardného produktu, výrobca neustúpil ani pod tlakom menej kvalitných napodobnenín.

Fólie ALKORPLAN si aj u nás našli uplatnenie pri realizácii bazénov:

 • rodinných domov,
 • kúpalísk,
 • plaveckých bazénov.

Jednotlivé typy sa líšia kvalitatívnym a farebným vyhotovením.

 

ALKORPLAN 35066 S PES VÝSTUŽOU

je bazénová fólia, vhodná na použitie pre všetky základové konštrukcie bazénov rôznych veľkosti a tvarov. V ponuke sú nasledovné farby: modrá Adria, svetlomodrá, tyrkysová, piesková, čierna, sivá, biela.

 

ALKORPLAN 35216 SUPER 2000 S PES VÝSTUŽOU

je bazénová fólia, ktorá má naviac akrylátovú vrstvu, ktorá ešte lepšie odoláva hnilobe, plesniam a mikroorganizmom, a je vhodná na použitie pre všetky základové konštrukcie bazénov rôznych veľkosti a tvarov. V ponuke sú nasledovné farby: modrá Adria, svetlomodrá, tyrkysová, piesková, čierna, sivá, biela.

 

ALKORPLAN 35217 SUPER 2000 S PES VÝSTUŽOU

je bazénová fólia, ktorá má naviac akrylátovú vrstvu, ktorá ešte lepšie odoláva hnilobe, plesniam a mikroorganizmom, a je vhodná na použitie pre všetky základové konštrukcie bazénov rôznych veľkosti a tvarov. V ponuke sú nasledovné farby: mozaika Byzancia, mozaika tmavá, Persia modrá, Persia piesková, mramorová, carrara, mozaika sivá. Spodné strany týchto fólií sú biele.

 

ALKORPLAN 81112 PROTIŠMYKOVÁ FÓLIA S PES VÝSTUŽOU

je bazénová fólia s protišmykovou úpravou, vhodná predovšetkým na schodiskové stupne čí iné časti bazénu, kde sa tento povrch vyžaduje. V ponuke sú nasledovné farby: modrá Adria, svetlomodrá, biela, tyrkysová, piesková, sivá, čierna.

 
ALKORPLAN pre strechy
 
Fólia ALKORPLAN sa vyrába v niekoľkých typoch. Použitie konkrétneho typu vyplýva z jeho vlastností (typ nosnej vložky, hrúbka fólie, a pod.).

 

ALKORPLAN 35176 S PES VÝZTUŽNOU VLOŽKOU

v hrúbke 1,2 mm alebo 1,5 mm sa používa ako jednovrstvová povlaková krytina kotvených striech. Fólia je vhodná na nové skladby, ale aj na sanácie starých striech.

 

ALKORPLAN 35177 SO SKLENENOU VÝSTUŽNOU VLOŽKOU

1,5 m sa používa ako jednovrstvová povlaková krytina striech kladená voľne pod násyp kameniva, dlažbu a pod. Fólia ALKORPLAN 35177 v hrúbke 1,5 mm je určená na skladby vegetačných striech. Spoje fólií pod vegetačným súvrstvím musia byt uzavreté zálievkou. Je vhodná ako na nové skladby, tak i na sanácie starých striech.

 

ALKORPLAN 35178 S NAKAŠÍROVANOU PES ROHOŽOU

v hrúbke 2,7 mm sa používa ako jednovrstvová povlaková krytina stabilizovaná k podkladu lepením rozohriatym asfaltom. Fólia nachádza uplatnenie ako pri sanáciách striech s pôvodnou asfaltovou krytinou, tak i v prípade realizácií nových skladieb. Na lepenie je možné použiť iba AOSI 85/25, prípadne AOSI 110/30.

 

ALKORPLAN 35179 S NAKAŠÍROVANOU PES ROHOŽOU

v hrúbke 3,2 mm sa používa ako jednovrstvová povlaková krytina stabilizovaná k podkladu lepením. Je vhodná na nové skladby, ale aj na sanácie starých striech. K podkladu sa lepí PU–lepidlom.

 

ALKORPLAN 35170 BEZ VÝSTUŽE

je homogénna fólia hrúbky 1,5 mm, ktorá sa používa na opracovanie detailov. ALKORPLAN 81114 je homogénna fólia v hrúbke 1,2 mm s protišmykovou úpravou na hornej strane. Je urcená na realizáciu ochrannej a prevádzkovej vrstvy príležitostne pochôdznych časti plochých striech. Nenahradzuje povlaková krytinu.

 

FILTEK

Netkaná geotextília spevnená vpichovaním.

Hlavná funkcia geotextílie:

Separačná – Zamedzuje premiešaniu rozdielnych vrstiev s odlišnými funkciami, medzi ktorými je uložená a zamedzuje styku neznášanlivých materiálov.

Ochranná – Ochraňuje hydroizolačnú vrstvu, poprípade ďalšie vrstvy stavebnej konštrukcie pred nepriaznivými vplyvmi.

Filtračná – Obmedzuje vyplavovanie častíc jednej sypkej vrstvy do inej pri prietoku vody, ale nezabraňujúca pohybu vody.

Zpevnovacia – Umožnuje stabilizáciu svahu. Prenáša šmykové a ťahové napätia v zemnom telese.

Materiálové zloženie: 100% polypropylén

Základné vlastnosti textílie FILTEK:

 • Odoláva plesniam a baktériám.
 • Odoláva bežným chemikáliám.
 • Nemá negatívny vplyv na kvalitu pitnej vody.
 • Čiastočné odoláva UV žiareniu.

 

Vyhlásenie zhody

thumbnail of alkorplan_zhoda

ALKORPLAN

 • BAZÉNOVÉ HYDROIZOLAČNÉ FÓLIE